6 Eylül 2007 Perşembe

Siyasi ve Politik E-kitaplar

MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI - Tuncay Özkan
Bu kitap, Türkiye'de üzerinde en çok soru işaretlerinin bulunduğu kuruluşlardan birisi olan MİT ve onun bilinmeyenleri üzerine yazılmıştır.
İndirmek İçin Tıklayınız
-------------------------------------------------------------------------------------------
Necip Hablemitoğlu - Köstebek
Türk genci, inkılapların ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna ve doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve inkılapları benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket oldu mu: "Bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır..." demeyecektir, hemen müdahale edecektir: elle, taşla, sopa ve silahla... nesi varsa onunla, kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis, henüz inkılap ve Cumhuriyetin polisi değildir." diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: "Demek adliyeyi de ıslah etmek gerek, rejime göre düzenlemek lazım!... diye düşünecektir. Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber, bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haklı ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını istemeyecek ve diyecek ki: "Ben inancımın ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmk de benim vazifemdir!..."
İşte benimanladığım Türk gencive Türk gençliği!...
İndirmek İçin Tıklayınız
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Bay Pipo - Soner Yalçın/Doğan Yurdakul
Bir MiT Görevlisinin Sıradışı Yasamı: Hiram Abas
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, Türkiye'nin son elli yıllık tarihinin bir bölümünü deyim yerindeyse "büyüteç altına al*maya" çalışmaktadır.
Reis1 kitabında, devletin kullandığı bir tetikçinin yaşam öyküsünü anlatırken, bir yandan da ona ve onun gibilere ihtiyaç gösteren tarihsel ortamı ortaya koymaya çalışmıştık.
Şimdi de, aynı olayların başrollerinde yer almış bir istih*baratçının yaşamöyküsüyle bir adım daha ilerliyoruz ve bi*raz daha merkeze, perde arkasındaki kişilere ve olaylara ulaşmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Bay Pipoya, Reis'in bir devamı veya ikinci bölümü de denebilir.
indirmek için tıklayınız
---------------------------------------------------------------------------------------------
Musa'nın Mücahiti / Ergün Poyraz
Ergün Poyraz
Musa’nın Mücahiti (2007)
Tarama: Polaris
Düzelti: Polaris
Dil: Türkçe
Biçim: PDF
Boyut: 1.02 MB
Yazarın bir süre önce yazdığı; Musa’nın Çocukları ve Musa’nın Gül’ü adlı kitapları en çok okunan yerli kitaplar arasında 1. ve 2. liği almış, satış rekorları kırmıştı. 22 Mayıs 2007 tarihinde TÜSİAD toplantısında Başbakan Tayip Erdoğan, “Benim, için Rum çocuğu diyorlar, yok Musa’nın çocuğu diyorlar, kardeşim Gül için olmadık iddialarda bulunuyorlar” sözleri TÜSİAD Üyelerine şikayette bulunmuştu. Erdoğan Mahkemelerden kitabı toplatılmasını istemiş ve bu isteği reddedilmişti.
Yazar bu kitabında da Bülent Arınç’in tüm bilinmeyenlerine projektör tutuyor. Dedeleri, ailesi, siyasi geçmişi ve şimdiki durumu hakkında “şok” belgelere yer veriyor. Kitapta Bülent Arınç’ın hayat hikayesini okurken hayretler içinde kalacak “Bunlar mı bizi yönetiyor” diye uzun uzun düşüneceksiniz.
indirmek için tıklayınız
------------------------------------------------------------------------------------------------
elif şafak baba ve piç
İndirmek için tıklayınız

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Hiç yorum yok: